Doğal Karbonize 1850x130mm Bambu Masif Parke
El veya bezle patina boyası ile desen verilmiş ,eskitilmiş görüntülü karbonize masif bambu parke
Doğal renkli-Açık renk Masif Parke
Antik-Doğal görünümlü eskitilmiş Masif Parke

Woodtropic bambu parke avantajları

Bambu ağacı çabuk yetişmesi sebebiyle çevreci ürünler arasında hergün artarak tercih edilen bir masif parke çeşididir. 4-5 sene gibi kısa bir sürede parke üretimine uygun hale gelen bambu ağacı aynı zamanda dünyanın en sert ağaçlarından olup çevre dostu masif parke sevenlerin birinci seçimidir.. Janka sertlik skalasında 3000 derece ile meşe, teak , merbau ,benkrai ,bubinga,sapelli gibi masif parke çeşitlerinin daha üzerinde bir sertliğe sahiptir. Bu yüzden bambu masif parke trafik yoğun mekanların (dükkanların, çocuklu evlerin ve evcil hayvanların bulunduğu mekanların) tercih sebebi olmaktadır. Dolayısı ile bambu masif parke kullanımı diğer ağaçlara göre daha uzun ömürlü olup sistre süresi daha uzundur. Bambu masif parke doğal renginde veya fırınlanmış şekilde değişik yüzey tasarımlarında 10-12-14mm kalınlıklarda üretilmektedir. Masif Parkelerimiz hazır cilalı ve UV ışınlarına karşı otomatik cila makinalarında 10 kat cila katmanı uygulanarak üretilmektedir. Woodtropic bambu parke diğer masif parkelere göre hem başlangıç maliyeti bakımından hem de daha uzun ömürlü olması bakımından daha ekonomiktir. Ayrıca değişik ağaç katmanlarından olan Lamine parkeye göre daha sağlam ,rutubete daha dayanıklı bir masif parke alternatif olmaktadır.
Woodtropic bambu parke avantajlarından bir taneside ebatlarıdır. Uzunluğu 1850mm , eni 130mm dir. Masif Parkeler birbirine kenarlarından geçmeli olarak tutkalla tecrübeli ekiplerimizce yere monte edilmektedir.

Woodtropic bambu parke çeşitleri özel geliştirilmiş vernikleme sistemi ile 10 kat değişik vernik prosesinden geçirilerek kullanıma sunulmaktadır. Değişik görünüm teknikleri uygulanan Woodtropic masif parkeleri diğer masif parke çeşitlerine kıyasla daha ekonomik ve daha güçlü bir iç mekan zemin kaplamasıdır. Bambu, diğer ağaç türlerinden farklı olarak son derece hızlı büyüdüğünden, yenilenebilir kaynaklar arasında da yer almaktadır. Bambu, tümüyle su içinde büyüyen bir tür olduğundan, doğal haliyle dahi diğer ağaç türlerine göre neme daha fazla dayanıklıdır. Bu özelliğiyle bambu masif parke, evlerde, diğer tüm zeminlerin yanısıra, ıslak zeminlerin döşenmesinde, banyo ve mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bambu masif parke tercihi, çevreyi korur. Ozon tabakasındaki azalma, gezegenimizi kuşatan ekvatoral yağmur ormanlarıyla doğrudan bağlantılıdır. Yağmur ormanlarında yetişen masif parke üretilen ağaç türleri, bir kez kesildikten sonra yeniden üretilmeleri 20-30yıl hatta yüzlerce yıl alabilir. Bambu masif parke döşemeyi tercih ederek yağmur ormanlarına yönelik ağaç tüketimini azaltmak ve yağmur ormanlarının ve önemli çevresel özelliklerinin korunmasına yardım etmemiz ancak alternatif masif parke türlerini tercih etmemizle mümkündür.