Doğal Karbonize 1850x130mm Bambu Masif Parke
El veya bezle patina boyası ile desen verilmiş ,eskitilmiş görüntülü karbonize masif bambu parke
Doğal renkli-Açık renk Masif Parke
Antik-Doğal görünümlü eskitilmiş Masif Parke
Antik Görünümlü Masif Parke

Woodtropic bambu masif parke çevre dostudur

Bambu ağacı çabuk yetişmesi sebebiyle çevreci ürünler arasında hergün artarak tercih edilen bir masif parke çeşididir. 4-5 sene gibi kısa bir sürede parke üretimine uygun hale gelen bambu ağacı aynı zamanda dünyanın en sert ağaçlarından olup çevre dostu masif parke sevenlerin birinci seçimidir.. Janka sertlik skalasında 3000 derece ile meşe, teak , maun,merbau ,benkrai ,bubinga,sapelli gibi masif parke çeşitlerinin daha üzerinde bir sertliğe sahiptir. Bu yüzden bambu masif parke trafik yoğun mekanların (dükkanların, çocuklu evlerin ve evcil hayvanların bulunduğu mekanların) tercih sebebi olmaktadır. Dolayısı ile bambu masif parke kullanımı diğer ağaçlara göre daha uzun ömürlü olup sistre süresi daha uzundur. Bambu masif parke doğal renginde veya fırınlanmış şekilde değişik yüzey tasarımlarında 10-12-14mm kalınlıklarda üretilmektedir. Woodtropic Masif Parke hazır cilalı ve UV ışınlarına karşı otomatik cila makinalarında 10 kat cila katmanı uygulanarak üretilmektedir. Woodtropic bambu masif parke diğer masif parkelere göre hem başlangıç maliyeti bakımından hem de daha uzun ömürlü olması bakımından daha ekonomiktir. Ayrıca homojen yapıya sahip olması nedeniyle değişik ağaç katmanlarından olan Lamine parkeye göre daha sağlam ,rutubete daha dayanıklı bir masif parke alternatifi olmaktadır.
Woodtropic masif parke avantajlarından bir taneside ebatlarıdır. Uzunluğu 1850mm , eni 130mm dir. Masif Parkeler birbirine kenarlarından geçmeli olarak tutkalla tecrübeli ekiplerimizce yere monte edilmektedir.

Woodtropic masif parke çeşitleri özel geliştirilmiş vernikleme sistemi ile 10 kat değişik masif parke cilalama prosesinden geçirilerek kullanıma sunulmaktadır. Değişik görünüm teknikleri uygulanan Woodtropic masif parkeleri diğer masif parke çeşitlerine kıyasla daha ekonomik ve daha güçlü bir iç mekan zemin kaplamasıdır.